ربات تلگرام و ویژگی‌های منحصر بفرد آن

ربات تلگرام و ویژگی‌های منحصر بفرد آن

ربات تلگرام از جهات گوناگونی منحصر بفرد است. در برنامه نویسی ربات تلگرام این موارد ارائه می‌شوند: دو نوع کیبورد، رابط‌های کاربری متنوع برای دستورهای پیش‌فرض و لینک‌دهی کامل در کنار فرمت متن و بسیاری موارد دیگر.

 

مدل خطی یا Inline Mode

کاربر می‌تواند مستقیماً از قسمت ورودی متن در هر چت از طریق جستجوی خطی با ربات تلگرام شما تعامل کند. کافی است در چت مربوطه پیامی را با نام ربات تلگرامی شما شروع و سپس یک کوئری را تایپ کند.

رباتهای inline mode یا مدل خطی

رباتهای inline mode یا مدل خطی

با دریافت کوئری مربوطه ربات تلگرام شما می‌تواند نتایجی را در پاسخ نشان دهد. به محض اینکه کاربر یکی از آنها را لمس کند، آن مورد به گفتگوی جاری کاربر ارسال می‌شود. کاربران به این شیوه می‌توانند در هر یک از گفتگوها، گروه‌ها یا کانال‌هایشان از ربات تلگرام شما محتوای مورد نیاز کاربر را درخواست و دریافت کنند.

برای دیدن نحوه عملکرد یک ربات خطی به عنوان مثال به این بلاگ مراجعه کنید. همچنین می‌توانید ربات‌های استیکر و موزیک را امتحان کنید.

راه ساده‌ای هم هست که می‌توانید جهت سویچ ربات خود از نوع خطی به نوع PM از آن استفاده کنید.

 

 

چرا به ربات های تلگرامی نیاز داریم؟

پلتفرم بازی Gaming Platform

پلتفورم بازی در تلگرام

پلتفورم بازی در تلگرام

ربات تلگرام امکان استفاده از بازی‌های HTML5 به صورت تک نفره یا رقابت چند نفره را در گفتگوها و گروه‌ها فراهم می‌آورد. این پلتفرم ربات تلگرام شما را قادر می‌سازد تا امتیازات ثبت شده را برای هر بازی صورت گرفته درهر گفتگو ذخیره کرده و زمانی که فردی رکورد جدیدی را در آن بازی به دست آورد، برای رقابت مجدد به کاربران دیگر اطلاع داده دهد.

از آنجا که تکنولوژی مورد استفاده HTML5 است، تنوع این بازی‌ها بالاست و از بازی‌های مرحله‌ای ساده و معمایی گرفته تا بازی‌های سه بعدی جنگی و استراتژیک را شامل می‌شود. تیم تلگرام چند بازی ساده را برای نمونه ساخته است ازجمله Math Battle Lumberjack Corsairs

همچنین می‌توان ربات game را برای دیدن لیست بیش از ۲۰ بازی چک کرد.

 

 

 

 

ربات تلگرام ویژه مشاغل

کیبوردها Keyboards

می‌توان با استفاده از برنامه‌نویسی ربات تلگرام به ربات‌های چت قدیمی تلگرام زبان انسان را یاد داد. با این وجود گاهی اوقات شما نیاز دارید از کاربر ورودی رسمی‌تری دریافت کنید. کیبوردهای سفارشی در این موارد بسیار سودمندند.

ربات تلگرام شما قادر است با ارسال هر پیامی یک کیبورد خاص با گزینه‌هایی تعریف شده به عنوان پاسخ را به همراه آن نمایش دهد. زمانی که کاربر پیام را دریافت می‌کند کیبورد شما هم به او نمایش داده می‌شود. به محض لمس هر یک از دکمه‌ها، دستور مربوطه ارسال خواهد شد. شما با استفاده از این روش برنامه‌نویسی ربات تلگرام می‌توانید تعامل کاربر با ربات تلگرام خود را تا حد زیادی ساده‌سازی کنید.

نحوه عملکرد ربات ها در تلگرام

در حال حاضر در طراحی ربات تلگرام متن و ایموجی برای دکمه‌ها پشتیبانی می‌شوند.

در زیر چند نمونه کیبورد سفارشی نشان داده شده است:

https://core.telegram.org/file/811140733/2/KoysqJKQ_kI/a1ee46a377796c3961

https://core.telegram.org/file/811140880/1/jS-YSVkDCNQ/b397dfcefc6da0dc70

https://core.telegram.org/file/811140184/1/5YJxx-rostA/ad3f74094485fb97bd

کیبوردهای خطی و به‌روزرسانی فوری

Inline keyboards and on-the-fly updating

گاهی اوقات ترجیح شما این است که بدون ارسال پیامی درچت با ربات تلگرام کاری را انجام دهید. برای مثال زمانی‌که کاربر شما در حال تغییر تنظیمات است یا مشغول گشتن میان نتایج جستجو است. در این موارد می‌توانید از کیبوردهای خطی استفاده کنید که مستقیماً در پیام‌هایی که متعلق به آنها هستند تلفیق شده‌اند.

کیبوردهای خطی و بروزرسانی فوری در تلگرام

کیبوردهای خطی و بروزرسانی فوری در تلگرام

برخلاف کیبوردهای سفارشی، فشردن دکمه‌ی کیبوردهای خطی منجر به ارسال پیام به گفتگو نمی‌شود. در عوض، دکمه‌های کیبوردهای خطی در پشت صحنه عمل می‌کنند.

وقتی از دکمه‌های کال بک**** استفاده می‌کنید، ربات تلگرام شما قادر است پیام‌های موجود(یا فقط کیبوردهای آنها را) به روز کند که در نتیجه‌ی آن فضای گفتگو مرتب می‌ماند. برای چک کردن نحوه عمل عملکرد کیبوردهای خطی می‌توانید این ربات‌ها را چک کنید: @music, @vote, @like.

 

پلتفرم‌های پرداخت Payments Platform

شما می‌توانید برای قبول پرداخت از کاربران تلگرام در همه کشورها از ربات تلگرام استفاده کنید. (این مورد هنوز برای ایران راه اندازی نشده است)

از دید کاربر سیستم کاملاً یکپارچه است. ربات شما پیام فاکتور با قالب بندی خاصی را ارسال می‌کند. چنین پیام‌هایی حاوی یک عکس و توضیحات محصول به همراه یک دکمه برجسته پرداخت می‌باشند. با لمس این دکمه رابط کاربری به خصوصی درون اپلیکیشین تلگرام باز می‌شود.

کاربراطلاعات ضروری را وارد کرده و با انتخاب یکی از کارت‌های ذخیره شده یا یک کارت جدید(تلگرام ازApple Pay و Android Pay هم پشتیبانی می‌کند) مبلغ فاکتور را می‌پردازد. فیلم زیر نشان می‌دهد که این روند به چه شکلی است:

 

 

ربات فروشگاه ساز تلگرام

 

 

 

ترجمه و تولید محتوا: TelegramApi.ir

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

2 پاسخ‌ها

  1. ۲ آذر, ۱۳۹۶

    […] ویژگی های منحصربفرد ربات های تلگرام […]

  2. ۲ دی, ۱۳۹۶

    […] ویژگی های منحصربفرد ربات های تلگرام […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *